Seasonic Platinum SS-660XP2
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Performance and format
Performance 660 W
Format ATX
Equipment
Features and functions Detachable cables, Active PFC, Thermal speed control, Power switch
Efficiency
Certification 80 PLUS Platinum
Connectors
Connectors ATX 24pin
Number of serial ATA 15-pin 10pc(s)
Number of molex HDD 4-pin 5pc(s)
Number of molex FDD 4-pin 1pc(s)
Cooling system
Fan size 120 mm