Reviews 65" Samsung QE65QN90F
Interested in reviews of 65" Samsung QE65QN90F? It got 4.6 out of 5 stars from our customers. Find specific customer reviews of 65" Samsung QE65QN90F below. We will appreciate if you also share your experiences with 65" Samsung QE65QN90F after purchasing.
65" Samsung QE65QN90F - Television
65" Samsung QE65QN90F
Discontinued
Stanislav, Nevěsticeflag
Rated 29/11/2025, variant 65" Samsung QE65QN90F
Verified purchase
beautiful picture
high luminance
thin frame
solar controller
nothing
0 ×Report
Automatic translation
Jiří, Prahaflag
Rated 18/11/2025, variant 65" Samsung QE65QN90F
Verified purchase
Super thin TV with excellent controls and software it runs on. Satisfaction
excellent image
ultra slim bezel
Samsung software
fast control
excellent driver
0 ×Report
Automatic translation
Martina, Karlovy Varyflag
Rated 03/11/2025, variant 65" Samsung QE65QN90F
Sound quality
Minimum glare and high luminance
Very good image quality
Fast TV and app start-up
Fine controller - too bad it's plastic
Eco-mode notifications
Initial TV login (with iPhone)
Jaroslav, Řitkaflag
Rated 27/10/2025, variant 65" Samsung QE65QN90F
Beautiful and large 65" picture with Mini LED technology and refresh rate up to 165 Hz
Glare-reducing matte screen
High quality sound and all-encompassing 60W sound