Nedis NBAU100110BK
Specifications
Power outlet type
Type
Charger type Mains adapter
Original/alternative Alternative
Type and number of connectors
Number of connectors 8 ×
Inputs and outputs
Number of outputs 1
Charger output USB-C
Power and current
Performance 100 W
Main output type USB-C
Cable
Cable length 4 m
Cable connectors USB-C
Features and certifications
Features with a cable in the package
Packaging
Included Laptop cable
Colour
Colour Black
Dimensions and weight
Width 90 mm
Height 25 mm
Depth 67 mm