MSI CUBI 5 12M-004EU
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Operating system
Operating system Windows 11 Pro
Warranty
Extended warranty Extended Warranty
Power outlet type
Use
Assembly type Mini PC
Processor
Processor series Intel Core i3
Processor model number Intel Core i3 1215U Alder Lake
Processor frequency 1.2 GHz (1,200 MHz)
Core boost frequency 4.4 GHz (4,400 MHz)
Max TDP 55 W
GPU series/model
Graphics card series Intel
Model graphics cards Intel UHD Graphics
Motherboard
Socket Intel 1744
Hard Drive
Storage capacity (total) 256 GB (0.26 TB)
SSD Capacity 256 GB (0.26 TB)
Internal interface M.2 (PCIe 3.0 4x NVMe)
Number of occupied slots 2.5" 0 ×
Slots in total 2.5" 1 ×
Number of occupied slots 3.5" 0 ×
Slots in total 3.5" 0 ×
Number of occupied slots M.2 0 ×
Slots in total M.2 1 ×
Equipment
Basic equipment Bluetooth, Wi-Fi
Colour and design
Colour Black
Wardrobe size Desktop
Front panel location front
PSU
PSU 65 W
Memory
Size of operational RAM 8 GB
Memory frequency 3,200 MHz
Maximum RAM capacity 64 GB
Number of RAM slots 2 pc(s)
Number of installed slots 1 pc(s)
Outputs
USB 3.2 Gen 2 4 pc(s)
USB-C 1 pc(s)
Graphics HDMI, DisplayPort, Thunderbolt 4
Other Combo Audio Jack, RJ-45 (LAN) 2.5Gbps, RJ-45 (LAN) 1Gbps
Optical drive Without Optical Drive
Case
Width 124 mm
Height 54 mm
Depth 124 mm