KÄRCHER
We can deliver KÄRCHER products on the same day! Most products are in stock, so you don't have to wait. Place your order from the comfort of your home and have it delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Why shop anywhere else but on Alza.cz?
Continue
All from 222
KÄRCHER Pressure pump BP 7.000 Garden
-2 % off new
239.90 €
New 245.06 €
As good as new 1 pcs
Water Pump - electric, pressure, power 1100 W, voltage 230 V, flow rate 7000 l/h, suction height 8 m, delivery height 50 m, maximum immersion depth 50 m, power cable length 1.5 m,...
KÄRCHER Submersible sewage pump SP 16.000 Dirt
-14 % off new
88.90 €
New 103.90 €
As good as new 1 pcs
Sludge Pump - electric, power 550 W, voltage 240 V, flow rate 16000 l/h, delivery height 8 m, maximum immersion depth 7 m, power cable length 10 m, maximum solid particle size 20...
KÄRCHER Submersible sewage pump SP 11.000 Dirt
69.90 €
In stock > 5 pcs
Sludge Pump application: ponds - electric, pressure, power 400 W, voltage 230 V, flow rate 11000 l/h, delivery height 7 m, maximum immersion depth 7 m, power cable length 10 m,...
KÄRCHER VC 6 Cordless ourFamily
294.90 €
Slightly used 1 pcs
Upright Vacuum Cleaner - for allergy sufferers, Carpets, Linoleum, Wooden floors and Floating floors, charging time: 3,92 h, battery type: Li-ion, operating time: 50 min,...
KÄRCHER High Pressure Cleaner K 3 Car & Home
Discounted -1 %
136.90 €
138.90 €
In stock > 5 pcs
Pressure Washer - electric, portable, 1600W, max. pressure: 120 bar, flow rate: 380l/h, hose length: 6m, plastic, self-suction, pavement brush, car brush, rotary nozzle, foamer and...
KÄRCHER SC 1 EasyFix *EU
Great price
87.90 €
In stock > 5 pcs
Steam Cleaner - input 1200 W, 1 container, container volume 0,2 l, steam pressure 3 bar, child safety lock, safety valve, control diode
KÄRCHER RM 536
8.39 €
In stock > 10 pcs
Floor Cleaner - universal floor cleaning agent, 500ml - 16.78 €/1 l
KÄRCHER SV 7
519.90 €
In stock 1 pcs
Steam Cleaner - input 2200 W, 1 container, container volume 1,65 l, steam pressure 4 bar, child safety lock, removable water tank, low water level indicator
KÄRCHER RM 519
Great price
7.29 €
In stock > 10 pcs
Carpet shampoo - cleaner for carpet floors, carpets, upholstery and seats, liquid, volume 1 l
KÄRCHER SC 3 DELUXE
Discounted -1 %
169.90 €
171.90 €
In stock > 5 pcs
Steam Cleaner - input 1900 W, 1 container, container volume 1 l, steam pressure 3,5 bar, child safety lock, removable water tank, adjustable steam output
KÄRCHER RM 760 Classic
18.90 €
In stock > 5 pcs
Carpet shampoo - carpet and hard surface cleaner RM 760, 800g
KÄRCHER SC 4 EasyFix Plus
Discounted -2 %
233.90 €
239.90 €
In stock > 5 pcs
Steam Cleaner - input 2000 W, 1 container, container volume 0,8 l, steam pressure 3,5 bar, safety valve, removable water tank, adjustable steam output
KÄRCHER RM 537
10.90 €
In stock > 10 pcs
Floor Cleaner - cleaning agent for stone floors, 500ml - 21.80 €/1 l
KÄRCHER SC 3 EasyFix Plus*EU
Great price
173.90 €
In stock > 5 pcs
Steam Cleaner - input 1900 W, 1 container, container volume 1 l, steam pressure 3,5 bar, safety valve, steam ready indicator
KÄRCHER WV 6 Plus
85.90 €
In stock > 5 pcs
Window Vacuum Cleaner - container volume 150ml, weight 0,8kg, battery capacity 100min
KÄRCHER Mobile Cordless Pressure Washer OC 3 Foldable (integrated battery)
114.90 €
In stock > 5 pcs
Pressure Washer - cordless, portable, max. pressure: 5 bar, flow rate: 120l/h, hose length: 1,8m, plastic, water filter, battery and battery charger
Kärcher glass and window cleaner RM 500 Profi (500ml)
Great price
6.19 €
In stock > 10 pcs
Window Cleaner - suitable for cleaning glass surfaces and mirrors, 500ml volume - 12.38 €/1 l
Kärcher power adapter
12.90 €
In stock > 10 pcs
Power Adapter - replacement battery for WV50 and WV60 window vacuum
Kärcher Hand nozzle cover set
Great price
16.90 €
In stock > 10 pcs
Cloth - set, 2 pcs, for hand-held nozzle, microfibre
KÄRCHER WV 6 Plus D500
92.90 €
In stock > 5 pcs
Window Vacuum Cleaner - container volume 150ml, weight 0,8kg, battery capacity 100min