Inter-Tech SP-120EXT
Specifications
Type
Type Switching
Construction Industrial
Output characteristic
Type of current Direct
Minimum voltage 12 V
Maximum voltage 12 V
Maximum current 10 A
Maximum power 120 W
Features
Features LED indication
Safeguards Surge protection, Short circuit protection
Cable length 120 cm
Output connector 5,5/2,5 mm Jack
Dimensions and weight
Width 140 mm
Height 60 mm
Depth 36 mm