Fortron FSP300-60GHT
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Performance and format
Performance 300 W
Format TFX
Equipment
Efficiency
Certification 80 PLUS Bronze
Connectors
Number of serial ATA 15-pin 2pc(s)
Number of molex HDD 4-pin 3pc(s)
Number of molex FDD 4-pin 1pc(s)
Cooling system
Fan size 80 mm
Dimensions
Width 85 mm (8.5 cm)
Height 65 mm (6.5 cm)
Depth 175 mm (17.5 cm)