Dining
Dining – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.de.
Continue
All from 1,679
LAMART Serving bowls 4pcs 38x9cm BAMBOO LT9020
13.90 €
Currently Unavailable
Serving Set porcelain, set contains 4x tray, wooden tray, material: wood, porcelain, colour: white, brown, size: 38x9cm
Siguro Slate plate Slate 30x20 cm, black
Great price
from
3.48 €
Currently Unavailable
Tray - rectangular, made of slate, with non-slip feet, dimensions 5 × 300 × 200 mm, 1 piece per pack
Maxwell & Williams Mug 450 ml Marini Ferlazzo Australian Families Hedgehog
Discounted -8 %
9.99 €
10.90 €
Currently Unavailable
Mug - material: porcelain, microwave and dishwasher safe, 450ml, colour, 1 pc(s) in pack - 9.99 €/1 pc(s)
WMF stainless steel wine stopper Clever & More 641026030
11.90 €
Currently Unavailable
Wine Cork for wine, airtight closure, made of high quality stainless steel Cromargan®18/10, which is dimensionally stable, acid resistant, corrosion and extremely scratch...
WMF Egg Stand Mimoni 1286226040
17.90 €
Currently Unavailable
Egg Cup - egg cup, popular design, egg cup, boiled egg does not tip, spoon and hammer in the set, Cromargan® stainless steel spoon, plastic (BPA-free), various colours available,...
Maxwell & Williams Mug 450 ml Marini Ferlazzo Australian Families Bilby
9.29 €
Currently Unavailable
Mug - material: porcelain, microwave and dishwasher safe, 450ml, colour, 1 pc(s) in pack - 9.29 €/1 pc(s)
APETIT DESTINI 24pcs A11562
10.90 €
Currently Unavailable
Cutlery Set - stainless steel, dishwasher-safe
BANQUET Set of plates ONION, 18 pcs
40.90 €
Currently Unavailable
Dish Set - material: porcelain, set consists of 18 pc(s): 240mm dinner plate - 6 pc(s), 215mm soup plate - 6 pc(s), 190mm dessert plate - 6 pc(s), with decoration, dishwasher-safe,...
Siguro Dining spoons Gastro 6 pcs
Great price
7.90 €
Currently Unavailable
Cutlery Set - stainless steel, dishwasher-safe
BANQUET BRILLANTE spice set 24.7 x 18.3 cm, 12 pcs
Discounted -17 %
22.90 €
27.90 €
Currently Unavailable
Spice Container Set - height 25.8cm, width 20.2cm, wall thickness 0.101mm, weight 2.09kg, length 20.2cm, in set of 12pcs, unsuitable for dishwasher, material: rubber/glass, colour:...
WMF 616687400 "McEgg" pink
7.99 €
Currently Unavailable
Egg Cup - for eggs, pink, 11cm, cheerful design, egg cup, boiled eggs do not tip, spoon and hammer in a set, stainless steel spoon Cromargan®, plastic (without BPA), various...
Neon Kactus Design cup 710 ml light blue/blue, stainless steel
31.71 €
Currently Unavailable
Drinking Cup - with a straw, with a lid, reusable, double-walled, for hot drinks, for cold drinks, volume 710 ml, colour blue, 1 piece in the package
BOHEMIA ROYAL CRYSTAL Set of sparkling wine glasses Crystal Winestar Spirale 160 ml 6 pcs
18.90 €
Currently Unavailable
Glass - for sparkling wine (prosecco), on stem, 6 pieces per pack, material lead-free crystal - 3.15 €/1 pc(s)
WMF universal spout Depot 661526040
14.90 €
Currently Unavailable
Spice Shaker universal, for salt, pepper and spices, glass container, lid made of high quality Cromargan® 18/10 stainless steel, Universal spreader attachment, 3 levels of...
Rona Whiskey glasses 4 pcs 390 ml CHARISMA
10.90 €
Currently Unavailable
Glass 4×390ml, lead-free crystal, suitable for dishwasher - 2.73 €/1 pc(s)
Gerlach TUNEA Set of teaspoons 6 pcs
12.90 €
Currently Unavailable
Cutlery Set - stainless steel, dishwasher-safe
WMF 618086040, Set of Spiral Skewers for Fruit
18.90 €
Currently Unavailable
Skewer - for WMF Basic glass carafes, set of spiral skewers for carafes, for fruit, two different lengths: 17.6cm and 23.6cm, soft silicone ball protects the bottom of the carafe...
Nachtmann APERITIVO Set of glasses red wine/spritz 2 pcs
Great price
12.90 €
Currently Unavailable
Glass - for aperol, on stem, 2 pieces in package, glass volume 640 ml, material glass - 6.45 €/1 pc(s)
In the category Dining on Alza.de, we currently have a total of 1679 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Stolování
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Stolovanie
Für den Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte
Tischgedeck
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Tálalás