D-Link DGS-1005P
Specifications
Type
Switch type Unmanaged
Design Desktop
Use Home
Functions
Functions PoE
Switching layer L2
Advanced network functions QoS (Quality of Service)
Ports
RJ-45 5 ×
10/100/1000Base-T 5
LAN port transmission speed
Number of LAN ports with 1 Gbit speed 5
PoE properties
PoE standard 802.3af (PoE), 802.3at (PoE+)
Performance 60 W
Number of PoE ports 4 ×
Features
Power Supply From the network
Speed
Switching capacity 10 Gb/s
Dimensions
Width 100 mm
Height 28 mm
Depth 98 mm