77" Samsung QE77S95F
Specifications
Screen size and resolution
Diagonal 77 " (195.58 cm)
Screen
Panel refresh rate 100 / 120 Hz
Technology OLED
Other screen features HDR
Supported HDR standards HDR10, HDR10+, HLG
Colour depth 10 bit
Operating system
Operating system Tizen OS
Interface Language Czech, Slovak, German, Hungarian, English, French, Italian, Spanish
Model year
Model year 2025
Application
Global applications NETFLIX, Disney+, HBO Max, Amazon Prime Video, MAGENTA TV, Rakuten TV
Czech apps Oneplay, Skylink Live TV, SledováníTV, Vodafone TV, Kuki, Telly, LepšíTV, AntikTV
TV functions
Multimedia features Playback from USB, Skylink Fast Scan, Hotel Mode, PIP (Picture In Picture)
SMART functions HbbTV, Voice control, ECO mode
Connectivity
Wireless connection Bluetooth, Apple AirPlay2, DLNA
WiFi standards WiFi 5
Audio-video connectors HDMI 2.1
Total number of HDMI ports 4 ×
Number of HDMI 2.1 ports 4 ×
Audio connectors Digital optical output
Data and system connectors LAN (RJ-45), USB, USB-C, CI+ 1.4
Total number of USB ports 3 ×
Dimensions and weight
TV width 171.66 cm
TV height 104.81 cm
TV depth 28.64 cm
TV weight 40 kg
Height without stand 98.41 cm
Depth without stand 1.12 cm
Base width / leg spacing 36 cm
VESA mounting 400×400
Audio
Speaker performance 70 W
Audio formats Dolby Atmos, Dolby Digital Plus
Other audio features Motion-tracking sound, Audio calibration, Separate headphone volume control
Package contents
Control in package Smart with solar charging
Package contents One Connect box, One Connect cable, Removable stand
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode F
Energy consumption in SDR mode 128 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Standby consumption 0.5 W
Typical power consumption 128 W
Power outlet type
Code:  WR174k7d
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 77" Samsung QE77S95F
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 77" Samsung QE77S95F
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 77" Samsung QE77S95F
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 77" Samsung QE77S95F