75" Samsung QE75QEF1
Specifications
Screen size and resolution
Diagonal 75 " (190.5 cm)
Maximum resolution 4K Ultra HD
Display resolution 3840 × 2160
Screen
Panel refresh rate 50 / 60 Hz
Technology QLED
Backlight Edge
Other screen features HDR, Local dimming
Supported HDR standards HDR10, HDR10+, HLG
Operating system
Operating system Tizen OS
Interface Language Czech, Slovak, Hungarian
Model year
Model year 2025
Application
Czech apps Oneplay, Prima+, Skylink Live TV, SledováníTV, Vodafone TV, Telly, LepšíTV, AntikTV
Slovak apps O2 TV, Voyo, Skylink Live TV, SledováníTV, Kuki, LepšíTV, AntikTV
Hungarian apps AntikTV
Voice assistant compatibility Bixby
TV functions
Multimedia features Skylink Fast Scan, Hotel Mode, PIP (Picture In Picture)
SMART functions HbbTV
Gaming features GAME MODE, VRR (Variable Refresh Rate)
Connectivity
Wireless connection Apple AirPlay2, DLNA
Audio-video connectors HDMI 2.1
Total number of HDMI ports 3 ×
Data and system connectors LAN (RJ-45), USB, CI+ 1.4
Total number of USB ports 1 ×
Dimensions and weight
TV width 167.75 cm
TV height 100.63 cm
TV depth 32.5 cm
TV weight 25.8 kg
Height without stand 96.24 cm
Depth without stand 6.11 cm
Base width / leg spacing 125.36 cm
VESA mounting 400×400
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 20 W
Audio formats Dolby Digital Plus
Other audio features Motion-tracking sound, Audio calibration, Separate headphone volume control
Package contents
Control in package Classic
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode G
Energy consumption in SDR mode 135 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Standby consumption 0.5 W
Maximum power consumption 220 W
Typical power consumption 135 W
Power outlet type
Code:  WR174p5c
Warranty: 24 months
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 75" Samsung QE75QEF1
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 75" Samsung QE75QEF1
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 75" Samsung QE75QEF1
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 75" Samsung QE75QEF1