75" Blaupunkt 75QBG8000
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode G
Energy consumption in SDR mode 160 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Standby consumption 0.5 W
Maximum power consumption 195 W
Screen size and resolution
Maximum resolution 4K Ultra HD
Display resolution 3840 × 2160 px
Screen
Panel refresh rate 50 / 60 Hz
Technology QLED
Backlight Direct
Other screen features HDR
Supported HDR standards HDR10+, Dolby Vision
Maximum brightness 400 nt
Colour depth 8 bit
Operating system
Operating system Google TV
Model year
Model year 2023
Application
Global applications NETFLIX, Disney+, YouTube, Amazon Prime Video
Slovak apps O2 TV
Voice assistant compatibility Google Assistant
TV functions
Multimedia features Playback from USB
SMART functions HbbTV, Voice control
Connectivity
Wireless connection WiFi, Bluetooth, Chromecast
Total number of HDMI ports 4 ×
Tuners
Tuner type DVB-T2 HEVC, DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
Height without stand 95.85 cm
Depth without stand 9.42 cm
VESA mounting 400×200
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 20 W
Audio formats Dolby Atmos, Dolby Digital Plus (E-AC-3)
Package contents
Control in package smart
Code:  TVblau012
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
Union distribution s.r.o. Na strži 1702/65, Praha 4 – Nusle, 140 00 [email protected]
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 75" Blaupunkt 75QBG8000
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 75" Blaupunkt 75QBG8000
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 75" Blaupunkt 75QBG8000
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 75" Blaupunkt 75QBG8000