70" Blaupunkt 70UGC5500S
Specifications
Screen size and resolution
Diagonal 70 " (177.8 cm)
Maximum resolution 4K Ultra HD
Display resolution 3840 × 2160
Screen
Panel refresh rate 50 / 60 Hz
Backlight Direct
Other screen features HDR
Operating system
Operating system Google TV
Interface Language Czech, Slovak, German, Hungarian
Model year
Model year 2025
Application
Global applications NETFLIX, Disney+, YouTube, Amazon Prime Video
Czech apps Oneplay, Prima+, Vodafone TV
Slovak apps O2 TV, Voyo, SledováníTV
Voice assistant compatibility Google Assistant
TV functions
Multimedia features Playback from USB
SMART functions HbbTV, Voice control
Connectivity
Wireless connection WiFi, Bluetooth, Chromecast
Audio-video connectors HDMI 2.0
Total number of HDMI ports 3 ×
Number of HDMI 2.0 ports 3 ×
Data and system connectors USB, CI+
Total number of USB ports 2 ×
Tuners
Tuner type DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
TV width 156.7 cm
TV height 95.5 cm
TV depth 35.3 cm
TV weight 20.1 kg
Height without stand 88.5 cm
Depth without stand 9.5 cm
VESA mounting 300×300
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 20 W
Package contents
Control in package Smart with voice control
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode G
Energy consumption in SDR mode 124 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Standby consumption 0.5 W
Maximum power consumption 125 W
Typical power consumption 124 W
Code:  TVblau015a1
Warranty: 24 months
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
Union distribution s.r.o. Na strži 1702/65, Praha 4 – Nusle, 140 00 [email protected]
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 70" Blaupunkt 70UGC5500S
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 70" Blaupunkt 70UGC5500S
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 70" Blaupunkt 70UGC5500S
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 70" Blaupunkt 70UGC5500S