65" Toshiba 65QV3F63DG
Specifications
Screen size and resolution
Diagonal 65 " (165.1 cm)
Maximum resolution 4K Ultra HD
Display resolution 3840 × 2160
Screen
Panel refresh rate 50 / 60 Hz
Technology QLED
Backlight Direct
Other screen features HDR
Supported HDR standards Dolby Vision
Operating system
Operating system Vidaa
Interface Language Czech
Model year
Model year 2025
Application
Global applications NETFLIX, Disney+, YouTube, Apple TV, Amazon Prime Video
Czech apps Oneplay, SledováníTV, LepšíTV
Slovak apps Voyo, SledováníTV, LepšíTV
TV functions
Multimedia features Playback from USB, Recording to USB, Hotel Mode
SMART functions HbbTV
Connectivity
Wireless connection WiFi, Bluetooth
Audio-video connectors HDMI 2.0
Total number of HDMI ports 3 ×
Number of HDMI 2.0 ports 3 ×
Audio connectors Digital optical output, Headphone output (AUX)
Data and system connectors LAN (RJ-45), USB, CI+
Total number of USB ports 2 ×
Charging options AC 220-240V
Tuners
Tuner type DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
TV width 145.3 cm
TV height 89.3 cm
TV depth 27.5 cm
TV weight 21.6 kg
Height without stand 83.6 cm
Depth without stand 8.3 cm
VESA mounting 400×200
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 24 W
Audio formats Dolby Atmos
Sound quality by brand Onkyo
Package contents
Control in package Classic
Package contents Removable stand
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode E
Energy consumption in SDR mode 85 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Standby consumption 0.5 W
Power outlet type
Country Czechia, Slovakia, Hungary
Code:  WB055y2g22j
Warranty: 24 months
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
[email protected] FAST ČR, U Sanitasu 1621, 251 01 Říčany, Czech Republic, EUROPE
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 65" Toshiba 65QV3F63DG
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 65" Toshiba 65QV3F63DG
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 65" Toshiba 65QV3F63DG
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 65" Toshiba 65QV3F63DG