65" Sony Bravia XR-65X93K
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
3D/AR
3D/AR 3D model + AR model in Android app, 3D model + AR model in iOS app
Power outlet type
Country Czechia, USA
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode G
Energy consumption in SDR mode 110 kWh/1000h
Screen size and resolution
Maximum resolution 4K Ultra HD
Display resolution 3840 × 2160 px
Screen
Panel refresh rate 100 / 120 Hz
Backlight Direct
Other screen features HDR, Local dimming
Supported HDR standards HDR10, Dolby Vision, HLG
Model year
Model year 2022
Application
Czech apps Prima+, Skylink Live TV, SledováníTV, Telly
Slovak apps O2 TV, Skylink Live TV, SledováníTV
Voice assistant compatibility Google Assistant, Amazon Alexa
TV functions
SMART functions HbbTV, Voice control
Gaming features GAME MODE, VRR (Variable Refresh Rate)
Connectivity
Wireless connection WiFi, Bluetooth, Chromecast, Miracast, Apple AirPlay2, DLNA
Total number of HDMI ports 4 ×
Tuners
Tuner type DVB-T2 HEVC, DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
Height without stand 83.4 cm
Depth without stand 7.2 cm
VESA mounting 300×300
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 30 W
Audio formats DTS HD, Dolby Atmos
Package contents
Control in package smart
Code:  WS7911c1
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 65" Sony Bravia XR-65X93K
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 65" Sony Bravia XR-65X93K
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 65" Sony Bravia XR-65X93K
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 65" Sony Bravia XR-65X93K