65" Sony Bravia OLED XR-65A80L
The product is localised for DE
Show alternatives
Product accessories
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
3D/AR
3D/AR 3D model + AR model in Android app, 3D model + AR model in iOS app
Power outlet type
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode F
Energy consumption in SDR mode 96 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Screen size and resolution
Diagonal 65 " (165.1 cm)
Maximum resolution 4K Ultra HD
Display resolution 3840 × 2160 px
Screen
Panel refresh rate 100 / 120 Hz
Technology OLED
Other screen features HDR
Supported HDR standards HDR10, Dolby Vision, HLG
Operating system
Operating system Google TV
Model year
Model year 2023
Application
Global applications Canal+
Czech apps Oneplay, SledováníTV
Slovak apps SledováníTV
TV functions
Multimedia features Playback from USB, Recording to USB, Light sensor, Calman Ready
SMART functions HbbTV, Voice control
Gaming features GAME MODE, VRR (Variable Refresh Rate)
Connectivity
Wireless connection WiFi, Bluetooth, Chromecast, Miracast, Apple AirPlay2
Total number of HDMI ports 4 ×
Tuners
Tuner type DVB-T2 HEVC, DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
Height without stand 83.6 cm
Depth without stand 5.3 cm
Base width / leg spacing 116.4 cm
VESA mounting 300×300
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 50 W
Audio formats Dolby Atmos
Code:  WS7911b1
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 65" Sony Bravia OLED XR-65A80L
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 65" Sony Bravia OLED XR-65A80L
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 65" Sony Bravia OLED XR-65A80L
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 65" Sony Bravia OLED XR-65A80L