65" Samsung MRE65R85H
Screen size and resolution
Diagonal 65 " (165.1 cm)
Screen
Panel refresh rate 100 / 120 Hz
Other screen features HDR
Supported HDR standards HDR10+
Dimensions and weight
TV width 144.29 cm
TV height 83.12 cm
TV depth 5.74 cm
TV weight 19.1 kg
Height without stand 83.12 cm
Depth without stand 5.74 cm
Base width / leg spacing 120.95 cm
Package width 157.8 cm
Package height 93.3 cm
Box depth 14.2 cm
Package weight 25.6 kg
VESA mounting 400×300
Audio
Speaker performance 30 W
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode F
Standby consumption 0.5 W
Maximum power consumption 230 W
Typical power consumption 102 W
Code:  WR173b1
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 65" Samsung MRE65R85H
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 65" Samsung MRE65R85H
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 65" Samsung MRE65R85H
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 65" Samsung MRE65R85H