65" Philips 65OLED909
Specifications
Screen size and resolution
Diagonal 65 " (165.1 cm)
Maximum resolution 4K Ultra HD
Display resolution 3840 × 2160 px
Screen
Panel refresh rate 100 / 120 Hz
Technology OLED
Supported HDR standards HDR10, HDR10+, Dolby Vision, HLG, HDR10+ Adaptive
Operating system
Operating system Google TV
Interface Language German, Hungarian, French, Italian, Spanish, Vietnamese, Ukrainian, Russian
Application
Global applications NETFLIX, Disney+, Apple TV
Czech apps Oneplay
Voice assistant compatibility Google Assistant
TV functions
SMART functions HbbTV
Connectivity
Wireless connection WiFi, Bluetooth
Audio-video connectors HDMI 2.1
Total number of HDMI ports 4 ×
Number of HDMI 2.1 ports 2 ×
Number of HDMI 2.0 ports 2 ×
Data and system connectors USB
Total number of USB ports 2 ×
Charging options AC 220-240V
Tuners
Tuner type DVB-T2 HEVC
Dimensions and weight
TV width 144.4 cm
TV height 88.5 cm
TV depth 29 cm
TV weight 25 kg
Height without stand 86.3 cm
Depth without stand 5.6 cm
Base width / leg spacing 80.1 cm
VESA mounting 300×300
Colour
Colour Black
Audio
Audio formats Dolby Atmos
Other audio features Audio calibration
Package contents
Control in package smart
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode F
Energy consumption in SDR mode 102 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Standby consumption 2 W
Maximum power consumption 119 W
Typical power consumption 102 W
Code:  WC390v1a1a3d
Warranty: 24 months
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
Pernerova 702/39, 186 00 Prague 8,   [email protected]
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 65" Philips 65OLED909
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 65" Philips 65OLED909
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 65" Philips 65OLED909
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 65" Philips 65OLED909