65" LG OLED65G33
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Power outlet type
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode F
Energy consumption in SDR mode 97 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Screen size and resolution
Maximum resolution 4K Ultra HD
Screen
Panel refresh rate 100 / 120 Hz
Technology OLED
Other screen features HDR
Supported HDR standards HDR10, HLG, Dolby Vision IQ
Colour depth 10 bit
Operating system
Operating system webOS
Model year
Model year 2023
Application
Czech apps Skylink Live TV, Vodafone TV, Telly
Slovak apps O2 TV, Voyo, Skylink Live TV
Voice assistant compatibility Amazon Alexa
TV functions
Multimedia features Playback from USB, Recording to USB, Skylink Fast Scan, Hotel Mode, Light sensor
SMART functions HbbTV, Voice control
Gaming features GAME MODE
Connectivity
Wireless connection WiFi, Bluetooth, Miracast, Apple AirPlay2, DLNA
Total number of HDMI ports 4 ×
Tuners
Tuner type DVB-T2 HEVC, DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
Height without stand 82.6 cm
Depth without stand 2.43 cm
Base width / leg spacing 42.8 cm
VESA mounting 300×300
Colour
Colour Grey
Audio
Speaker performance 60 W
Audio formats Dolby Atmos
Package contents
Control in package smart
Code:  WK612e168
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 65" LG OLED65G33
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 65" LG OLED65G33
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 65" LG OLED65G33
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 65" LG OLED65G33