55" Sony FW-55EZ20L
Specifications
Display diagonal and resolution
Diagonal 55 " (139.7 cm)
Resolution Type 4K Ultra HD
Resolution 3840 × 2160
Construction
Construction Straight
Panel and screen technology
Panel technology LCD
Panel type IPS
Refresh rate 50 Hz
Response time 8 ms
Maximum brightness 350 cd/m2
Native contrast 1200:1
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type Standard
Aspect Ratio 16:9
Backlight and colour
Backlight LED
Connection
Data interface USB, RJ-45 (LAN)
HDMI 3 ×
USB 2 ×
Features and functions
Features Pivot
Functions OS Android
Global applications NETFLIX, Disney+, HBO Max, YouTube, Twitch
Colour
Colour Black
Dimensions and weight
Width 124.3 cm
Height 78.7 cm
Depth 33.8 cm
Weight 16.2 kg
VESA mounting 200×200
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode G
Energy consumption in SDR mode 83 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Standby consumption 0.5 W
Code:  WS243
Warranty: 36 months
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 55" Sony FW-55EZ20L
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 55" Sony FW-55EZ20L
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 55" Sony FW-55EZ20L