55" Panasonic TX-55MZ1500E
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode G
Energy consumption in SDR mode 84 kWh/1000h
Screen
Panel refresh rate 100 / 120 Hz
Technology OLED
Other screen features HDR
Supported HDR standards HDR10, HDR10+, HLG, Dolby Vision IQ
Operating system
Operating system My Home Screen
Model year
Model year 2023
Application
Global applications NETFLIX, Disney+, YouTube, Apple TV, Amazon Prime Video
Slovak apps Voyo
TV functions
Multimedia features Playback from USB, Recording to USB, Skylink Fast Scan
Total number of HDMI ports 4 ×
Tuners
Tuner type DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
Height without stand 76.4 cm
Depth without stand 6.9 cm
Base width / leg spacing 39 cm
VESA mounting 300×300
Audio
Speaker performance 50 W
Audio formats Dolby Atmos
Package contents
Control in package Classic
Code:  WX244o5c4
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 55" Panasonic TX-55MZ1500E
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 55" Panasonic TX-55MZ1500E
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 55" Panasonic TX-55MZ1500E