50" Sencor SLE 50Q870TCSB
Buy with code ALZADAYS10DE
Specifications
Screen size and resolution
Diagonal 50 " (127 cm)
Maximum resolution 4K Ultra HD
Display resolution 3840 × 2160 px
Screen
Panel refresh rate 50 / 60 Hz
Technology QLED
Other screen features HDR
Supported HDR standards HDR10
Operating system
Operating system webOS
Application
Czech apps Oneplay
Connectivity
Wireless connection WiFi, Bluetooth
Total number of HDMI ports 3 ×
Data and system connectors LAN (RJ-45), USB, CI+
Total number of USB ports 2 ×
Tuners
Tuner type DVB-T2 HEVC, DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
TV width 111.2 cm
TV height 70.8 cm
TV depth 24 cm
TV weight 10.5 kg
VESA mounting 200×200
Colour
Colour Black
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode G
Energy consumption in SDR mode 70 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Code:  WS544sc4
Warranty: 24 months
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
FAST ČR, a.s., U Sanitasu 1621, 251 01 Říčany, Czech Republic, [email protected]
Sencor was founded in 1969 in Japan. The name "Sencor" means "a thousand hearts" in Japanese. The company currently distributes its products in more than 25 countries, with extremely diverse offerings in consumer electronics, tablets and phones, office equipment, electronics, cars, and products for the home and kitchen. Sencor is known for dependable quality and attractive design at a reasonable price.
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 50" Sencor SLE 50Q870TCSB
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 50" Sencor SLE 50Q870TCSB
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 50" Sencor SLE 50Q870TCSB
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 50" Sencor SLE 50Q870TCSB