50" Panasonic TX-50LX800E
Specifications
Power outlet type
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode G
Energy consumption in SDR mode 71 kWh/1000h
Maximum resolution 4K Ultra HD
Display resolution 3840 × 2160 px
Screen
Panel refresh rate 50 / 60 Hz
Other screen features HDR
Supported HDR standards HDR10+, Dolby Vision
Operating system
Operating system Android TV
Model year
Model year 2022
Application
Czech apps Prima+, SledováníTV, Vodafone TV, Telly
Slovak apps SledováníTV
Voice assistant compatibility Google Assistant
TV functions
Multimedia features Playback from USB, Recording to USB, Light sensor
Total number of HDMI ports 3 ×
Tuners
Tuner type DVB-T2 HEVC, DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
Height without stand 65.2 cm
Depth without stand 8.3 cm
Base width / leg spacing 96.3 cm
VESA mounting 200×200
Audio
Speaker performance 20 W
Audio formats Dolby Atmos
Package contents
Control in package smart
Code:  WX244i9wa1a0
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 50" Panasonic TX-50LX800E
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 50" Panasonic TX-50LX800E
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 50" Panasonic TX-50LX800E