50" LG 50QNED70A6A
Specifications
Screen size and resolution
Diagonal 50 " (127 cm)
Maximum resolution 4K Ultra HD
Display resolution 3840 × 2160
Screen
Panel refresh rate 50 / 60 Hz
Technology QNED
Backlight Direct
Other screen features HDR
Supported HDR standards HDR10, HLG
Colour depth 10
Operating system
Operating system webOS
Model year
Model year 2025
Application
Czech apps Oneplay, Prima+, Skylink Live TV, SledováníTV, Kuki, Telly, LepšíTV, AntikTV
Slovak apps O2 TV, Voyo, Skylink Live TV, SledováníTV, Kuki, LepšíTV, AntikTV
Hungarian apps AntikTV
Voice assistant compatibility Amazon Alexa, Apple Home Kit
TV functions
SMART functions HbbTV, Voice control, ECO mode
Gaming features GAME MODE, VRR (Variable Refresh Rate)
Connectivity
Wireless connection Bluetooth, Chromecast, Apple AirPlay2, DLNA
WiFi standards WiFi 5
Audio-video connectors HDMI 2.0
Total number of HDMI ports 3 ×
Number of HDMI 2.0 ports 3 ×
Audio connectors Digital optical output
Data and system connectors LAN (RJ-45), USB, CI+ 1.4
Total number of USB ports 1 ×
Charging options AC 220-240V
Tuners
Tuner type DVB-T2 HEVC, DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
TV width 112.2 cm
TV height 71 cm
TV depth 23.5 cm
TV weight 9.9 kg
Height without stand 76 cm
Depth without stand 14.2 cm
Base width / leg spacing 98.2 cm
Package width 121.5 cm
Package height 76 cm
Box depth 14.2 cm
Package weight 12.2 kg
VESA mounting 200×200
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 20 W
Other audio features Audio calibration, Automatic volume control, Separate headphone volume control
Package contents
Control in package Smart with voice control
Package contents Removable stand
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode F
Energy consumption in SDR mode 65 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Standby consumption 0.5 W
Power outlet type
Code:  WK601b6
Warranty: 24 months
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 50" LG 50QNED70A6A
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 50" LG 50QNED70A6A
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 50" LG 50QNED70A6A
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 50" LG 50QNED70A6A