50" LG 50NANO76
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Power outlet type
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode G
Energy consumption in SDR mode 68 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Screen size and resolution
Maximum resolution 4K Ultra HD
Screen
Panel refresh rate 50 / 60 Hz
Backlight Direct
Other screen features HDR
Supported HDR standards HDR10, HLG
Operating system
Operating system webOS
Model year
Model year 2022
Application
Czech apps Skylink Live TV, Telly
Slovak apps O2 TV, Voyo, Skylink Live TV
Voice assistant compatibility Google Assistant, Amazon Alexa
TV functions
Multimedia features Playback from USB, Recording to USB, Skylink Fast Scan, Hotel Mode, Light sensor
SMART functions HbbTV, Gesture control, Voice control
Gaming features GAME MODE
Connectivity
Wireless connection WiFi, Bluetooth, Miracast, Apple AirPlay2, DLNA
Total number of HDMI ports 3 ×
Tuners
Tuner type DVB-T2 HEVC, DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
Height without stand 65.1 cm
Depth without stand 5.77 cm
Base width / leg spacing 73.9 cm
VESA mounting 200×200
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 20 W
Package contents
Control in package smart
Code:  WK612d01a1
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 50" LG 50NANO76
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 50" LG 50NANO76
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 50" LG 50NANO76
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 50" LG 50NANO76