43" STRONG SRT43UD7553
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode G
Energy consumption in SDR mode 66 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Screen size and resolution
Maximum resolution 4K Ultra HD
Display resolution 3840 × 2160 px
Screen
Panel refresh rate 50 / 60 Hz
Backlight Direct
Other screen features HDR, Local dimming
Supported HDR standards HDR10, Dolby Vision
Maximum brightness 250 nt
Operating system
Operating system Android TV
Application
Czech apps Skylink Live TV, SledováníTV, Telly
Slovak apps O2 TV, Voyo, Skylink Live TV, SledováníTV
TV functions
Multimedia features Playback from USB, Skylink Fast Scan
SMART functions HbbTV
Connectivity
Wireless connection WiFi, Bluetooth, Chromecast, Miracast, DLNA
Total number of HDMI ports 3 ×
Dimensions and weight
Height without stand 55.6 cm
Depth without stand 8.1 cm
VESA mounting 200×200
Colour
Colour Grey
Audio
Speaker performance 16 W
Audio formats Dolby Atmos, Dolby Digital Plus (E-AC-3)
Package contents
Control in package smart
Code:  JT880m07b2
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 43" STRONG SRT43UD7553
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 43" STRONG SRT43UD7553
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 43" STRONG SRT43UD7553
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 43" STRONG SRT43UD7553