43" Sony Bravia KD-43X80L
Show alternatives
Product accessories
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode F
Energy consumption in SDR mode 54 kWh/1000h
Screen size and resolution
Diagonal 43 " (109.22 cm)
Maximum resolution 4K Ultra HD
Display resolution 3840 × 2160
Screen
Panel refresh rate 50 / 60 Hz
Backlight Direct
Other screen features HDR
Supported HDR standards HDR10, Dolby Vision, HLG
Operating system
Operating system Google TV
Model year
Model year 2023
Application
Global applications Canal+
Czech apps Oneplay, SledováníTV
Slovak apps SledováníTV
TV functions
Multimedia features Playback from USB, Recording to USB, Light sensor, Calman Ready
SMART functions HbbTV, Voice control
Gaming features GAME MODE
Connectivity
Wireless connection WiFi, Bluetooth, Chromecast, Miracast, Apple AirPlay2
Total number of HDMI ports 4 ×
Tuners
Tuner type DVB-T2 HEVC, DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
Height without stand 56.3 cm
Depth without stand 6.9 cm
Base width / leg spacing 75.8 cm
VESA mounting 200×200
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 20 W
Audio formats Dolby Atmos
Code:  WS1018h2
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 43" Sony Bravia KD-43X80L
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 43" Sony Bravia KD-43X80L
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 43" Sony Bravia KD-43X80L
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 43" Sony Bravia KD-43X80L