43" Sencor SLE 43QF860B
Buy with code ALZADAYS10DE
Specifications
Screen size and resolution
Diagonal 43 " (109.22 cm)
Maximum resolution Full HD
Display resolution 1920 × 1080
Screen
Panel refresh rate 50 / 60 Hz
Technology QLED
Backlight Direct
Supported HDR standards HDR10, HLG
Operating system
Operating system webOS
Interface Language Czech
Model year
Model year 2025
Application
Global applications NETFLIX, Disney+, HBO Max, YouTube, Spotify
Czech apps Oneplay, SledováníTV, LepšíTV
Slovak apps O2 TV, Voyo, AntikTV
Hungarian apps AntikTV
TV functions
Multimedia features Playback from USB, Recording to USB, Skylink Fast Scan
Gaming features GAME MODE
Connectivity
Wireless connection WiFi, Bluetooth, Miracast
Audio-video connectors HDMI 2.0
Total number of HDMI ports 3 ×
Number of HDMI 2.1 ports 3 ×
Audio connectors Digital optical output, Headphone output (AUX)
Data and system connectors LAN (RJ-45), USB, CI+
Total number of USB ports 2 ×
Charging options AC 220-240V
Tuners
Tuner type DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
TV width 95.5 cm
TV height 59.8 cm
TV depth 22.2 cm
TV weight 6 kg
Height without stand 55.5 cm
Depth without stand 8.5 cm
Base width / leg spacing 42 cm
VESA mounting 200×200
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 16 W
Audio formats Dolby Digital Plus
Package contents
Control in package Classic
Package contents Removable stand
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode E
Energy consumption in SDR mode 42 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode F
Power outlet type
Country Czechia, Slovakia, Hungary
Code:  WS524g5f1
Warranty: 24 months
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
FAST ČR, a.s., U Sanitasu 1621, 251 01 Říčany, Czech Republic, [email protected]
Sencor was founded in 1969 in Japan. The name "Sencor" means "a thousand hearts" in Japanese. The company currently distributes its products in more than 25 countries, with extremely diverse offerings in consumer electronics, tablets and phones, office equipment, electronics, cars, and products for the home and kitchen. Sencor is known for dependable quality and attractive design at a reasonable price.
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 43" Sencor SLE 43QF860B
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 43" Sencor SLE 43QF860B
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 43" Sencor SLE 43QF860B
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 43" Sencor SLE 43QF860B