43" Sencor SLE 43Q870TCSB
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode G
Energy consumption in SDR mode 53 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Screen size and resolution
Diagonal 43 " (109.22 cm)
Maximum resolution 4K Ultra HD
Display resolution 3840 × 2160 px
Screen
Panel refresh rate 50 / 60 Hz
Technology QLED
Other screen features HDR
Supported HDR standards HDR10
Operating system
Operating system webOS
Application
Global applications NETFLIX, Disney+, HBO Max, YouTube, Amazon Prime Video
Czech apps Oneplay, Kuki
Slovak apps O2 TV, Voyo, Kuki
Connectivity
Wireless connection WiFi, Bluetooth
Total number of HDMI ports 3 ×
Tuners
Tuner type DVB-T2 HEVC, DVB-S2, DVB-C
Colour
Colour Black
Code:  WS540e9a6b
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
FAST ČR, a.s., U Sanitasu 1621, 251 01 Říčany, Czech Republic, [email protected]
Sencor was founded in 1969 in Japan. The name "Sencor" means "a thousand hearts" in Japanese. The company currently distributes its products in more than 25 countries, with extremely diverse offerings in consumer electronics, tablets and phones, office equipment, electronics, cars, and products for the home and kitchen. Sencor is known for dependable quality and attractive design at a reasonable price.
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 43" Sencor SLE 43Q870TCSB
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 43" Sencor SLE 43Q870TCSB
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 43" Sencor SLE 43Q870TCSB
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 43" Sencor SLE 43Q870TCSB