43" Samsung QE43QN70H
Benefits of Pre-Orders:
  • Guaranteed purchase - When the goods are in stock, nobody will snatch your piece.
  • No worries - You don't have to check the availability, we'll do it for you.
Specifications
Screen size and resolution
Diagonal 43 " (109.22 cm)
Screen
Panel refresh rate 50 / 60 Hz
Technology QLED
Backlight Edge
Other screen features HDR
Operating system
Operating system Tizen OS
Interface Language Czech, Slovak, German, Hungarian
Model year
Model year 2026
Application
Czech apps Oneplay, Prima+, Skylink Live TV, SledováníTV, Vodafone TV, Kuki, Telly, LepšíTV, AntikTV
TV functions
Multimedia features PIP (Picture In Picture)
SMART functions HbbTV, Voice control, Art gallery
Gaming features GAME MODE, AMD FreeSync Premium Pro
Connectivity
Wireless connection WiFi, Bluetooth
WiFi standards WiFi 6E
Audio-video connectors HDMI s eARC
Total number of HDMI ports 3 ×
Number of HDMI 2.1 ports 3 ×
Data and system connectors USB, CI+
Total number of USB ports 2 ×
Dimensions and weight
TV width 96.55 cm
TV height 55.94 cm
TV depth 2.57 cm
TV weight 8.1 kg
Height without stand 55.94 cm
Depth without stand 2.57 cm
Base width / leg spacing 69 cm
Package width 108.5 cm
Package height 64.7 cm
Box depth 11.9 cm
Package weight 10.9 kg
VESA mounting 200×200
Colour
Colour Black, Silver
Audio
Speaker performance 20 W
Audio formats DTS Digital Surround
Other audio features Motion-tracking sound, Automatic volume control
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode F
Standby consumption 0.5 W
Maximum power consumption 140 W
Typical power consumption 45 W
Code:  WR173h3
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 43" Samsung QE43QN70H
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 43" Samsung QE43QN70H
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 43" Samsung QE43QN70H
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 43" Samsung QE43QN70H