43" Panasonic TX-43LX940E
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Power outlet type
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode G
Energy consumption in SDR mode 54 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Screen size and resolution
Maximum resolution 4K Ultra HD
Display resolution 3840 × 2160 px
Screen
Panel refresh rate 100 / 120 Hz
Other screen features HDR
Supported HDR standards HDR10, HDR10+, HLG, Dolby Vision IQ
Operating system
Operating system My Home Screen
Model year
Model year 2022
Application
Global applications NETFLIX, Disney+, YouTube, Spotify, Twitch, Amazon Prime Video
Voice assistant compatibility Google Assistant, Amazon Alexa
TV functions
SMART functions HbbTV, Voice control
Connectivity
Wireless connection WiFi, Bluetooth, Miracast, DLNA
Total number of HDMI ports 4 ×
Tuners
Tuner type DVB-T2 HEVC, DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
Height without stand 56.3 cm
Depth without stand 6 cm
Base width / leg spacing 60.6 cm
VESA mounting 200×200
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 20 W
Audio formats Dolby Atmos
Package contents
Control in package smart
Code:  WX244f50
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 43" Panasonic TX-43LX940E
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 43" Panasonic TX-43LX940E
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 43" Panasonic TX-43LX940E
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 43" Panasonic TX-43LX940E