43" Panasonic TV-43W85BEZ
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode E
Energy consumption in SDR mode 42 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Standby consumption 1 W
Maximum power consumption 102 W
Typical power consumption 42 W
Screen size and resolution
Diagonal 43 " (109.22 cm)
Maximum resolution 4K Ultra HD
Display resolution 3840 × 2160
Screen
Panel refresh rate 100 / 120 Hz
Other screen features HDR
Supported HDR standards HDR10, HDR10+, Dolby Vision, HLG
Operating system
Operating system Custom OS
Interface Language Czech, Slovak, German, Hungarian, English
Model year
Model year 2025
Application
Czech apps SledováníTV, LepšíTV
Slovak apps SledováníTV
Voice assistant compatibility Amazon Alexa, Apple Home Kit
TV functions
Multimedia features Playback from USB, Skylink Fast Scan
SMART functions Voice control
Connectivity
Wireless connection WiFi, Bluetooth, Miracast, Apple AirPlay2, DLNA
Total number of HDMI ports 3 ×
Charging options AC 220-240V
Tuners
Tuner type DVB-T2 HEVC, DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
Height without stand 55.8 cm
Depth without stand 6.5 cm
Base width / leg spacing 44 cm
VESA mounting 100×100
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 20 W
Audio formats Dolby Atmos
Other audio features Separate headphone volume control
Package contents
Control in package Smart with voice control
Code:  WX244g19
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 43" Panasonic TV-43W85BEZ
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 43" Panasonic TV-43W85BEZ
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 43" Panasonic TV-43W85BEZ
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 43" Panasonic TV-43W85BEZ