43" Nokia FN43GV310
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Power outlet type
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode E
Energy consumption in SDR mode 42 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Screen size and resolution
Maximum resolution Full HD
Display resolution 1920 × 1080 px
Screen
Panel refresh rate 50 / 60 Hz
Other screen features HDR
Supported HDR standards HDR10
Operating system
Operating system Android TV
Model year
Model year 2023
Application
Global applications NETFLIX, Disney+, HBO Max, YouTube, Apple TV, Amazon Prime Video, Canal+
Czech apps SledováníTV
Slovak apps SledováníTV
Voice assistant compatibility Google Assistant
TV functions
Multimedia features Playback from USB
Connectivity
Wireless connection WiFi, Bluetooth, Chromecast
Total number of HDMI ports 3 ×
Tuners
Tuner type DVB-T2 HEVC, DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
Height without stand 56 cm
Depth without stand 6.6 cm
VESA mounting 100×100
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 16 W
Package contents
Control in package smart
Code:  WNO3202xx1
Links: Producer's Website:
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 43" Nokia FN43GV310
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 43" Nokia FN43GV310
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 43" Nokia FN43GV310
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 43" Nokia FN43GV310