43" CHiQ U43QM10V
Buy with code ALZADAYS15DE
Specifications
Screen size and resolution
Diagonal 43 " (109.22 cm)
Maximum resolution 4K Ultra HD
Display resolution 3840 × 2160
Screen
Panel refresh rate 50 / 60 Hz
Technology QLED
Backlight Direct
Other screen features HDR
Supported HDR standards HDR10, HLG
Maximum brightness 250 nt
Colour depth 10
Operating system
Operating system Google TV
Interface Language Czech, Slovak, German, Hungarian, English
Model year
Model year 2025
Application
Global applications NETFLIX, Disney+, HBO Max, YouTube, Amazon Prime Video
Czech apps Oneplay, Prima+, SledováníTV
Slovak apps O2 TV, Voyo, Skylink Live TV, SledováníTV, AntikTV
Hungarian apps AntikTV
Voice assistant compatibility Google Assistant
TV functions
Multimedia features Playback from USB
SMART functions Voice control
Connectivity
Wireless connection Bluetooth, Chromecast, DLNA
Audio-video connectors HDMI 2.1
Total number of HDMI ports 3 ×
Number of HDMI 2.1 ports 3 ×
Audio connectors Digital optical output, Headphone output (AUX)
Data and system connectors LAN (RJ-45), USB, CI+
Total number of USB ports 2 ×
Charging options AC 220-240V
Tuners
Tuner type DVB-T2 HEVC, DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
TV width 95.64 cm
TV height 60.55 cm
TV depth 22.55 cm
TV weight 5.5 kg
Height without stand 55.66 cm
Depth without stand 7.1 cm
Base width / leg spacing 95 cm
VESA mounting 200×200
Colour
Colour Titanium
Audio
Speaker performance 20 W
Package contents
Control in package Smart with voice control
Package contents Removable stand
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode E
Energy consumption in SDR mode 42 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode E
Standby consumption 0.5 W
Maximum power consumption 42 W
Typical power consumption 42 W
Power outlet type
Code:  JT900a03a
Warranty: 24 months
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
CHiQ, Changhong Europe Electric s.r.o., Severní 2439, 288 02 Nymburk, [email protected]
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 43" CHiQ U43QM10V
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 43" CHiQ U43QM10V
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 43" CHiQ U43QM10V
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 43" CHiQ U43QM10V