40" Thomson 40FG2S14W
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode E
Energy consumption in SDR mode 36 kWh/1000h
Screen size and resolution
Diagonal 40 " (101.6 cm)
Maximum resolution Full HD
Display resolution 1920 × 1080 px
Screen
Panel refresh rate 50 / 60 Hz
Backlight Direct
Other screen features HDR
Screen surface Anti-Glare
Colour depth 8
Operating system
Operating system Google TV
Model year
Model year 2024
Application
Global applications NETFLIX, Disney+, YouTube, Spotify, Amazon Prime Video, Kodi, Canal+, Deezer
Czech apps Oneplay, Prima+, SledováníTV
Slovak apps Voyo, SledováníTV
Voice assistant compatibility Google Assistant, Amazon Alexa
TV functions
Multimedia features Playback from USB, Recording to USB
SMART functions HbbTV, Voice control
Connectivity
Wireless connection WiFi, Bluetooth, Chromecast, Miracast, DLNA
Total number of HDMI ports 3 ×
Charging options AC 220-240V
Tuners
Tuner type DVB-T2 HEVC, DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
Height without stand 50.9 cm
Depth without stand 8.4 cm
Base width / leg spacing 75 cm
VESA mounting 200×200
Colour
Colour White
Audio
Speaker performance 16 W
Audio formats DTS Digital Surround
Other audio features Audio calibration
Package contents
Control in package Smart with voice control
Code:  WK680j2b4
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 40" Thomson 40FG2S14W
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 40" Thomson 40FG2S14W
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 40" Thomson 40FG2S14W
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 40" Thomson 40FG2S14W