40" Sencor SLE 40F16TCS
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Screen size and resolution
Maximum resolution Full HD
Display resolution 1920 × 1080 Mpx
Screen
Panel refresh rate 50 / 60 Hz
Backlight Direct
Operating system
Operating system Without SMART support
Model year
Model year 2019
TV functions
Multimedia features Playback from USB, Recording to USB, Hotel Mode
Connectivity
Total number of HDMI ports 3 ×
Tuners
Tuner type DVB-T2 HEVC, DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
Height without stand 52.8 cm
Depth without stand 8.1 cm
VESA mounting 200×200
Colour
Colour Black
Package contents
Control in package Classic
Code:  WS539w8
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
FAST ČR, a.s., U Sanitasu 1621, 251 01 Říčany, Czech Republic, [email protected]
Sencor was founded in 1969 in Japan. The name "Sencor" means "a thousand hearts" in Japanese. The company currently distributes its products in more than 25 countries, with extremely diverse offerings in consumer electronics, tablets and phones, office equipment, electronics, cars, and products for the home and kitchen. Sencor is known for dependable quality and attractive design at a reasonable price.
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 40" Sencor SLE 40F16TCS
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 40" Sencor SLE 40F16TCS
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 40" Sencor SLE 40F16TCS
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 40" Sencor SLE 40F16TCS