35" LG Ultrawide 35WN75C-B
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Power outlet type
Display diagonal and resolution
Diagonal 35 " (88.9 cm)
Resolution Type Ultra Wide QHD
Resolution 3440 × 1440
Construction
Construction Angled
Panel and screen technology
Panel technology LCD
Panel type VA
Response time 5 ms
Maximum brightness 300 cd/m2
Native contrast 2500:1
Surface display Anti-Glare
Technology FreeSync
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type Widescreen
Aspect Ratio 21:9
Backlight and colour
Colour depth 8 bit
Connection
Graphical user interface HDMI, USB-C, DisplayPort
Graphical user interface (GUI) standards HDMI 2.0
Colour gamut
sRGB 90 %
Features and functions
Features Adjustable height, Tilting
Functions Flicker-free
Equipment Speakers
Colour
Colour Black
Dimensions and weight
Width 83.16 cm
Height 57.3 cm
Depth 25 cm
Weight 8.3 kg
VESA mounting 100×100
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode G
Energy consumption in SDR mode 39 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Standby consumption 0.5 W
Maximum power consumption 44 W
Typical power consumption 38.9 W
Code:  WK060a1t7a0
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 35" LG Ultrawide 35WN75C-B
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 35" LG Ultrawide 35WN75C-B
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 35" LG Ultrawide 35WN75C-B
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 35" LG Ultrawide 35WN75C-B