34" LG UltraGear 34GP63AP-B
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Power outlet type
Display diagonal and resolution
Diagonal 34 " (86.36 cm)
Resolution Type Ultra Wide QHD
Resolution 3440 × 1440
Construction
Construction Angled
Panel and screen technology
Panel technology LCD
Panel type VA
Refresh rate 160 Hz
Response time 5 ms
Maximum brightness 300 cd/m2
Native contrast 3000:1
Surface display Anti-Glare
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type Widescreen
Aspect Ratio 21:9
Backlight and colour
Backlight LED
Colour depth 8 bit
Connection
Graphical user interface HDMI, DisplayPort
Graphical user interface (GUI) standards DisplayPort 1.4, HDMI 2.0
Audio interface headphone input
HDMI 2 ×
DisplayPort 1 ×
Colour gamut
sRGB 99 %
Features and functions
Features Adjustable height
Functions Blue light filter, Flicker-free, HDR
Equipment Speakers, Kensington lock
Colour
Colour Black
Dimensions and weight
Width 80.9 cm
Height 57.29 cm
Depth 31.2 cm
Weight 7.9 kg
VESA mounting 100×100
Packaging
Cables included HDMI, DisplayPort
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode G
Energy efficiency class in HDR mode G
Maximum power consumption 42 W
Code:  WK0655c2
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 34" LG UltraGear 34GP63AP-B
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 34" LG UltraGear 34GP63AP-B
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 34" LG UltraGear 34GP63AP-B
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 34" LG UltraGear 34GP63AP-B