32" Toshiba 32LV3E63DG
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode E
Energy consumption in SDR mode 26 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Maximum power consumption 31 W
Typical power consumption 26 W
Screen size and resolution
Diagonal 32 " (81.28 cm)
Screen
Panel refresh rate 50 / 60 Hz
Backlight Direct
Other screen features HDR
Supported HDR standards HDR10
Colour depth 8 bit
Operating system
Operating system Vidaa
Model year
Model year 2023
Application
Global applications NETFLIX, Disney+, YouTube
Czech apps Oneplay
TV functions
Multimedia features Playback from USB, Recording to USB, Hotel Mode
SMART functions HbbTV
Gaming features GAME MODE
Connectivity
Wireless connection WiFi, Bluetooth, Miracast
Dimensions and weight
Height without stand 43 cm
Depth without stand 7.6 cm
VESA mounting 75×75
Audio
Speaker performance 12 W
Package contents
Control in package Classic
Code:  WB033g560b
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
[email protected] FAST ČR, U Sanitasu 1621, 251 01 Říčany, Czech Republic, EUROPE
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 32" Toshiba 32LV3E63DG
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 32" Toshiba 32LV3E63DG
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 32" Toshiba 32LV3E63DG
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 32" Toshiba 32LV3E63DG