32" STRONG SRT32HD5553
Screen size and resolution
Diagonal 32 " (81.28 cm)
Maximum resolution HD Ready
Display resolution 1366 × 768 px
Screen
Panel refresh rate 50 / 60 Hz
Backlight Direct
Other screen features HDR
Supported HDR standards HDR10
Maximum brightness 200 nt
Operating system
Operating system Android TV
Application
Czech apps Oneplay, Skylink Live TV, SledováníTV, Vodafone TV, Telly
Slovak apps O2 TV, Voyo, Skylink Live TV, SledováníTV
TV functions
Multimedia features Playback from USB, Skylink Fast Scan
SMART functions HbbTV
Connectivity
Wireless connection WiFi, Bluetooth, Chromecast, Miracast, DLNA
Audio-video connectors HDMI 1.4 and older
Total number of HDMI ports 2 ×
Audio connectors Digital optical output, Analog audio input, Headphone output (AUX)
Data and system connectors LAN (RJ-45), USB, CI+
Total number of USB ports 1 ×
Dimensions and weight
TV width 72.4 cm
TV height 48 cm
TV depth 17.9 cm
TV weight 3.7 kg
Height without stand 42.5 cm
Depth without stand 8.8 cm
VESA mounting 200×200
Audio
Speaker performance 16 W
Package contents
Control in package smart
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode G
Energy consumption in SDR mode 33 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Code:  JT880m04a1
Warranty: 24 months
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 32" STRONG SRT32HD5553
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 32" STRONG SRT32HD5553
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 32" STRONG SRT32HD5553
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 32" STRONG SRT32HD5553