32" Sony Bravia KD-32W800
Specifications
Screen size and resolution
Diagonal 32 " (81.28 cm)
Maximum resolution HD Ready
Display resolution 1366 × 768
Screen
Panel refresh rate 50 / 60 Hz
Backlight Direct
Other screen features HDR
Supported HDR standards HDR10, HLG
Operating system
Operating system Android TV
Application
Czech apps Oneplay, Prima+, Skylink Live TV, SledováníTV, Vodafone TV, Telly
Slovak apps Voyo, Skylink Live TV, SledováníTV
TV functions
Multimedia features Playback from USB, Recording to USB
SMART functions HbbTV, Voice control
Gaming features GAME MODE
Connectivity
Wireless connection WiFi, Bluetooth
Audio-video connectors HDMI 2.0
Total number of HDMI ports 3 ×
Audio connectors Digital optical output, Headphone output (AUX)
Data and system connectors LAN (RJ-45), USB
Total number of USB ports 2 ×
Tuners
Tuner type DVB-T2 HEVC, DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
TV width 73.3 cm
TV height 46.8 cm
TV depth 18.9 cm
TV weight 5 kg
Height without stand 44.2 cm
Depth without stand 7.8 cm
Base width / leg spacing 44.8 cm
VESA mounting 100×200
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 10 W
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode F
Energy consumption in SDR mode 32 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode F
3D/AR
3D/AR 3D model + AR model in Android app, 3D model + AR model in iOS app
Code:  WS1025f4
Warranty: 24 months
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 32" Sony Bravia KD-32W800
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 32" Sony Bravia KD-32W800
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 32" Sony Bravia KD-32W800
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 32" Sony Bravia KD-32W800