32" LG 32LQ6300
Specifications
Screen size and resolution
Diagonal 32 " (81.28 cm)
Maximum resolution Full HD
Display resolution 1920 × 1080 px
Screen
Panel refresh rate 50 / 60 Hz
Backlight Direct
Other screen features HDR
Supported HDR standards HDR10, HLG
Operating system
Operating system webOS
Model year
Model year 2022
Application
Global applications NETFLIX, HBO Max, YouTube, Apple TV, SkyShowtime, Canal+
Czech apps Oneplay, Skylink Live TV, Vodafone TV, Telly
Slovak apps O2 TV, Voyo, Skylink Live TV
Voice assistant compatibility Google Assistant, Amazon Alexa
TV functions
Multimedia features Playback from USB, Recording to USB, Skylink Fast Scan, Hotel Mode
SMART functions HbbTV, Voice control
Gaming features GAME MODE
Connectivity
Wireless connection WiFi, Bluetooth, DLNA
Audio-video connectors HDMI 1.4 and older
Total number of HDMI ports 2 ×
Audio connectors Digital optical output
Data and system connectors LAN (RJ-45), USB, CI+ 1.4
Total number of USB ports 1 ×
Tuners
Tuner type DVB-T2 HEVC, DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
TV width 73.6 cm
TV height 46.4 cm
TV depth 18 cm
TV weight 4.7 kg
Height without stand 43.7 cm
Depth without stand 8.29 cm
Base width / leg spacing 60.6 cm
VESA mounting 200×200
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 10 W
Package contents
Control in package Classic
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode F
Energy consumption in SDR mode 27 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Power outlet type
Code:  WK607c4f
Warranty: 24 months
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 32" LG 32LQ6300
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 32" LG 32LQ6300
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 32" LG 32LQ6300
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 32" LG 32LQ6300