31,5" Rapture VIDE 32VFQ180
Buy with code ALZADAYS20DE
Specifications
Display diagonal and resolution
Diagonal 31.5 " (80.01 cm)
Resolution Type Quad HD
Resolution 2560 × 1440
Construction
Construction Straight
Panel and screen technology
Panel type VA
Refresh rate 180 Hz
Response time 1 ms
Maximum brightness 300 cd/m2
Native contrast 3500:1
Surface display Matte
Technology FreeSync
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type Standard
Aspect Ratio 16:9
Backlight and colour
Backlight LED
Colour depth 8 bit
Connection
Graphical user interface HDMI, DisplayPort
Graphical user interface (GUI) standards DisplayPort 1.4, HDMI 2.1
Audio interface headphone input
HDMI 2 ×
DisplayPort 2 ×
Colour gamut
Adobe RGB 91.2 %
sRGB 122.3 %
Features and functions
Features Adjustable height, Tilting
Functions Blue light filter, Flicker-free, HDR
Colour
Colour Black
Dimensions and weight
Width 71.7 cm
Height 60.3 cm
Depth 27.7 cm
Weight 9.37 kg
VESA mounting 100×100
Packaging
Cables included HDMI, Network cable
Power outlet type
Country Czechia, Slovakia, Hungary, Germany
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode G
Energy consumption in SDR mode 33 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Standby consumption 0.5 W
Maximum power consumption 60 W
Typical power consumption 60 W
Code:  RPTLCD008
Warranty: 36 months
Manufacturer information
Alza.cz a.s., Jankovcova 1522/53, 170 00 Praha 7 - Holešovice, +420 225 340 111, [email protected]
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 31,5" Rapture VIDE 32VFQ180
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 31,5" Rapture VIDE 32VFQ180
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 31,5" Rapture VIDE 32VFQ180
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 31,5" Rapture VIDE 32VFQ180