28" LG 28TQ515S-PZ
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Power outlet type
Display diagonal and resolution
Diagonal 28 " (71.12 cm)
Resolution 1366 × 768
Construction
Construction Straight
Panel and screen technology
Panel type IPS
Response time 14 ms
Maximum brightness 250 cd/m2
Native contrast 1000:1
Surface display Matte
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type Widescreen
Aspect Ratio 16:9
Backlight and colour
Colour depth 8 bit
Connection
Graphical user interface (GUI) standards HDMI 2.0
Data interface RJ-45 (LAN)
Data interface standards USB 2.0
HDMI 2 ×
USB 1 ×
Colour gamut
sRGB 68 %
Features and functions
Functions SMART
Equipment Speakers, TV Tuner
Colour
Colour Black
Dimensions and weight
Width 64.95 cm
Height 44.83 cm
Depth 18.75 cm
Weight 3.6 kg
VESA mounting 75×75
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode E
Energy consumption in SDR mode 22 kWh/1000h
Screen size and resolution
Maximum resolution HD Ready
Display resolution 1366 × 768 px
Screen
Operating system
Operating system webOS
TV functions
SMART functions HbbTV
Connectivity
Wireless connection WiFi, Bluetooth
Total number of HDMI ports 2 ×
Charging options 12V adapter
Tuners
Tuner type DVB-T2 HEVC
Dimensions and weight
Height without stand 39.4 cm
VESA mounting 100×100
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 10 W
Package contents
Control in package Classic
Code:  WK060a1ie8
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 28" LG 28TQ515S-PZ
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 28" LG 28TQ515S-PZ
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 28" LG 28TQ515S-PZ
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 28" LG 28TQ515S-PZ