27" ViewSonic VX27G1-HD
Buy with code ALZADAYS10DE
Specifications
Display diagonal and resolution
Diagonal 27 " (68.58 cm)
Resolution Type Full HD
Resolution 1920 × 1080
Construction
Construction Straight
Panel and screen technology
Panel technology LCD
Panel type IPS
Refresh rate 180 Hz
Response time 1 ms
Maximum brightness 300 cd/m2
Native contrast 1000:1
Surface display Matte
Technology G-Sync Compatible
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type Standard
Aspect Ratio 16:9
Backlight and colour
Backlight LED
Colour depth 8 bit
Connection
Graphical user interface HDMI, DisplayPort
Graphical user interface (GUI) standards DisplayPort 1.4, HDMI 2.0
Audio interface 3.5mm IR connector
HDMI 2 ×
DisplayPort 1 ×
Colour gamut
sRGB 113 %
Features and functions
Features Tilting
Functions Blue light filter, Flicker-free, HDR
Colour
Colour Black
Dimensions and weight
Width 61.51 cm
Height 45.41 cm
Depth 20.11 cm
Weight 3.1 kg
VESA mounting 100×100
Packaging
Cables included DisplayPort
Power outlet type
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode E
Energy consumption in SDR mode 21 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode E
Maximum power consumption 29 W
Code:  WV324e1b
Warranty: 24 months
Links: Producer's Website:
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 27" ViewSonic VX27G1-HD
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 27" ViewSonic VX27G1-HD
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 27" ViewSonic VX27G1-HD
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 27" ViewSonic VX27G1-HD