27" Rapture VIDE 27IFQ200
Specifications
Display diagonal and resolution
Diagonal 27 " (68.58 cm)
Resolution Type Quad HD
Resolution 2560 × 1440
Construction
Construction Straight
Panel and screen technology
Panel type IPS
Refresh rate 200 Hz
Response time 1 ms
Maximum brightness 300 cd/m2
Native contrast 1000:1
Surface display Matte
Technology G-Sync Compatible, FreeSync
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type Standard
Aspect Ratio 16:9
Backlight and colour
Backlight LED
Colour depth 8 bit
Connection
Graphical user interface HDMI, DisplayPort
Graphical user interface (GUI) standards DisplayPort 2.1, DisplayPort 1.4
Audio interface headphone input
HDMI 2 ×
DisplayPort 2 ×
Colour gamut
Adobe RGB 89.2 %
sRGB 125.1 %
Features and functions
Features Tilting
Functions Blue light filter, Flicker-free, HDR
Colour
Colour Black
Dimensions and weight
Width 61.6 cm
Height 47.2 cm
Depth 24.7 cm
Weight 6.15 kg
VESA mounting 100×100
Packaging
Cables included HDMI
Power outlet type
Country Czechia, Slovakia, Hungary, Germany
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode F
Energy consumption in SDR mode 26 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Standby consumption 0.5 W
Maximum power consumption 36 W
Typical power consumption 36 W
Code:  RPTLCD005
Warranty: 36 months
Manufacturer information
Alza.cz a.s., Jankovcova 1522/53, 170 00 Praha 7 - Holešovice, +420 225 340 111, [email protected]
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 27" Rapture VIDE 27IFQ200
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 27" Rapture VIDE 27IFQ200
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 27" Rapture VIDE 27IFQ200
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 27"-os Rapture VIDE 27IFQ200