27" LG UltraGear 27GS60QC-B
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Display diagonal and resolution
Diagonal 27 " (68.58 cm)
Resolution Type Quad HD
Resolution 2560 × 1440
Construction
Construction Angled
Panel and screen technology
Panel technology LCD
Panel type VA
Refresh rate 180 Hz
Response time 1 ms
Maximum brightness 300 cd/m2
Native contrast 3000:1
Technology FreeSync
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type Standard
Aspect Ratio 16:9
Backlight and colour
Backlight LED
Colour depth 8 bit
Connection
Graphical user interface HDMI, DisplayPort
Graphical user interface (GUI) standards DisplayPort 1.4, HDMI 2.0
Audio interface headphone input
HDMI 2 ×
DisplayPort 1 ×
Colour gamut
sRGB 99 %
Features and functions
Features Tilting
Functions HDR
Colour
Colour Black
Dimensions and weight
Width 60.49 cm
Height 45.07 cm
Depth 22.65 cm
Weight 4.8 kg
VESA mounting 100×100
Packaging
Cables included DisplayPort
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode F
Energy consumption in SDR mode 22 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Standby consumption 0.5 W
Code:  WK0657
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 27" LG UltraGear 27GS60QC-B
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 27" LG 27GS60QC-B
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 27" LG 27GS60QC-B
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 27" LG 27GS60QC-B