27" LG Smart 27U511SA-W
Specifications
Display diagonal and resolution
Diagonal 27 " (68.58 cm)
Resolution Type Full HD
Resolution 1920 × 1080
Construction
Construction Straight
Panel and screen technology
Panel technology LCD
Panel type IPS
Refresh rate 100 Hz
Response time 5 ms
Native contrast 1300:1
Surface display Anti-Glare
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type Standard
Aspect Ratio 16:9
Backlight and colour
Backlight LED
Colour depth 8 bit
Connection
Graphical user interface (GUI) standards HDMI 1.4
HDMI 2 ×
Colour gamut
sRGB 99 %
Features and functions
Features Tilting
Functions Flicker-free, Automatic Brightness Adjustment, HDR
Equipment Speakers
Global applications NETFLIX, Disney+, YouTube, Apple TV, Amazon Prime Video
Colour
Colour White
Dimensions and weight
Width 61.18 cm
Height 45.09 cm
Depth 20.99 cm
Weight 5.6 kg
VESA mounting 100×100
Packaging
Cables included HDMI
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode E
Energy efficiency class in HDR mode E
Standby consumption 0.5 W
Typical power consumption 18 W
Code:  WK060a15HU
Warranty: 24 months
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 27" LG Smart 27U511SA-W
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 27" LG UltraFine Smart 27U511SA-W
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 27" LG UltraFine Smart 27U511SA-W
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 27" LG UltraFine Smart 27U511SA-W