27" LG 27U41YA-B
Specifications
Display diagonal and resolution
Diagonal 27 " (68.58 cm)
Resolution Type Full HD
Resolution 1920 × 1080
Construction
Construction Straight
Panel and screen technology
Panel technology LCD
Panel type IPS
Refresh rate 120 Hz
Response time 5 ms
Maximum brightness 250 cd/m2
Native contrast 1500:1
Surface display Glossy
Technology FreeSync
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type Standard
Aspect Ratio 16:9
Backlight and colour
Backlight LED
Colour depth 8 bit
Connection
Graphical user interface (GUI) standards HDMI 1.4
Audio interface headphone input
HDMI 1 ×
Colour gamut
Adobe RGB 80 %
sRGB 99 %
Features and functions
Features Tilting
Functions Flicker-free, HDR, Eyesafe
Equipment Kensington lock
Colour
Colour Black
Dimensions and weight
Width 61.16 cm
Height 45.82 cm
Depth 22 cm
Weight 4.2 kg
VESA mounting 100×100
Packaging
Cables included HDMI
Power outlet type
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode E
Energy consumption in SDR mode 18 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode E
Maximum power consumption 20 W
Typical power consumption 18 W
Code:  WK0681a3
Warranty: 24 months
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 27" LG 27U41YA-B
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 27" LG 27U41YA-B
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 27" LG 27U41YA-B
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 27" LG 27U41YA-B