27" ASUS TUF Gaming VG27WQ3B
Specifications
Display diagonal and resolution
Diagonal 27 " (68.58 cm)
Resolution Type Quad HD
Resolution 2560 × 1440
Construction
Construction Angled
Panel and screen technology
Panel technology LCD
Panel type VA
Refresh rate 180 Hz
Response time 0.5 ms
Maximum brightness 300 cd/m2
Native contrast 5000:1
Surface display Anti-Glare
Technology FreeSync, Adaptive-Sync
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type Standard
Aspect Ratio 16:9
Backlight and colour
Backlight LED
Colour depth 8 bit
Connection
Graphical user interface HDMI, DisplayPort
Graphical user interface (GUI) standards DisplayPort 1.4, HDMI 2.0
Audio interface headphone input
HDMI 2 ×
DisplayPort 1 ×
Colour gamut
sRGB 1.25 %
Features and functions
Features Tilting
Functions HDR
Equipment Speakers, Kensington lock
Colour
Colour Black
Dimensions and weight
Width 61 cm
Height 45.6 cm
Depth 19.3 cm
Weight 4.9 kg
VESA mounting 100×100
Packaging
Cables included DisplayPort
Power outlet type
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode E
Energy consumption in SDR mode 21 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Standby consumption 0.5 W
Typical power consumption 23 W
Code:  WA043v298eh
Warranty: 36 months
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
ASUS COMPUTER GmbH, Harkortstrasse 21-23, 40880 Ratingen, Germany, Europe, [email protected]
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 27" ASUS TUF Gaming VG27WQ3B
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 27" ASUS TUF Gaming VG27WQ3B
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 27" ASUS TUF Gaming VG27WQ3B
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 27" ASUS TUF Gaming VG27WQ3B